پیام رئیس انستیتوت ICT - انستیتوت تکنالوجی معلوماتی و مخابراتی

پیام رئیس انستیتوت ICT

بسم الله الرحمن الرحیم

پیام نوروزی رئیس انستیتوت تکنالوژی معلوماتی و مخابراتی

DSC03836.JPGفرا رسیدن  نوروز و آغاز سال نو را که نجوای تحول به بهترین حال، نوآوری ونوسازی درکارها، تلاش و پویایی و خلق و نوآوری را نوید می ‌دهد به همه منسوبین انستیتوت تکنالوژی معلوماتی و مخابراتی اعم از اعضای کادر علمی، کارمندان معزز و محصلین گرامی که در راه اعتلای انستیتوت تلاش می‌نمایند، تبریک و تهنیت عرض نموده از خداوند متعال آرزومندم که سال 94، سالی سرشار از سلامتی، شادمانی و موفقیت برای همه منسوبین ما باشد.

نوروز که موسم نزدیکی و پیوند دلها و آرزوهاست فرصت مناسبی است تا با یکدیگر عهد و پیمان ببندیم که تا رسیدن به افغانستان آباد ، مستقل و توسعه یافته و تحقق یک زندگی توام با معنویت ، آرامش و امید ، لحظه ای از تلاش و کوشش دست برنداریم.

 انستیتوت  تکنالوژی معلوماتی و مخابراتی در سال 1393 به موفقیت های چشمگیری در زمینه های آموزشی و خدمت رسانی به مردم دست یافته است که تمام آنها ثمره تلاش تک تک استادان، محصلین و کارکنان انستیتوت می باشد که توانستند با امیدی به آینده روشن کارنامه ای پر افتخار از انستیتوت به جای بگذارند.

سال نو، تلاشی بیش از گذشته برای اهدافی بلند می طلبد که این مهم در میان همه استادان ، کارکنان  و محصلین عزیز انستیتوت نهادینه شده و امید می رود که قله های دانش و  خدمت در این انستیتوت  با این تلاش روزافزون یکی پس از دیگری فتح شوند.

در پایان ، در پناه الطاف لايزال الهي و آرزوي توفيق روزافزون و سلامتي  ملت عزیز صمیمانه ‌ترین تبریکات و شادباش‌ها را به مناسبت سال نو و بهار طبیعت به پیشگاه هموطنان  عزيز ، خانواده تحصیلات عالی و بخصوص استادان، محصلین وکارکنان انستیتوت تکنالوژی معلوماتی و مخابراتی  ابراز می‌نمایم و از ایـزد متعال بـرای همگان سالـی خوش توأم با موفقیت، بهروزی، تفاهم، وفاق و پیشرفت مسألت می‌نمایم.

پوهنوال محمد شفیع شریفی

رئیس انستیتوت تکنالوژی معلوماتی و مخابراتی

 
 

محصلین ارجمند!   سال جدید تحصیلی و سال جدید تقویمی را به تمام شماعزیزان و ارجمندان از صمیم قلب تبریک و تهنیت عرض میکنم. مزیداً پیوستن هشتاد و چهار نفر از هموطنان ، جوانان مستعد ما را به کانون و خانواده انستیتوت ICT  خوش آمدید می گویم.  اکنون شما هریک بخشی از یک نهاد علمی است که مقارن پنجاه سال قدامات دارد . نهادی که همیشه با چالش ها روبرو بوده و لی هیچگاهی در  گذز طوفان و آرامش قد خم نکرده و همیشه استوار و بلند قامت بر بنیاد دانش و تجربه  گذشتگان خود ایستاده است. درفراز و نشیب روزگار همین دانش و تجربه است که قوت و استواری همه ای ما را تضمین می نماید و چشم انداز آینده را فراهم می آورد.

سال 1392 با همه فراز و نشیب آن گذشت. ما با موفقیت ها و چالش ها روبرو شدیم.  بزرگترین موفقیت ما تقدیم 49 از فارغ التحصیلان ما به جامعه بود . همچنان طی سال گذشته ما توانستیم که کریکولم  انستیتوت را مورد بازنگری قرار دهیم و آنرا اصلاح سازیم ، پلان استراتیژیک برای انستیتوت تهیه نمودیم . از همه استادان ، کارمندان و منسوبین انستیتوت که در این موفقیت ها سهم داشتند از صمیم قلب تشکر مینمایم. اینک ما یک سال جدید را در پیش رو داریم سال که چالش های آن کمتر از سال گذشته نیست.

محصلین عزیز و آینده سازان کشور! انستیتوت تکنالوژی معلوماتی ومخابراتی با اتکا به نیروی خداوند و با تکیه بر استعداد ها و  تلاش های اعضای کادر علمی، کارکنان دلسوز و شما ارجمندان فرصت های مغتنم  برایتان فراهم خواهد آورد و این شما هستید که باید به احسن ترین وجه از این فرصت ها استفاده نمایید.  زمان در گذر و برگشت ناپذیر است کوشش نماید که از وقت بهره برداری مفید ، موثر و کارا داشته باشید. یکی از ویژگی های یک محصل خوب  سرمایه گذاری بالای وقت است. آگاه باشید که شما در دوران تحصیل، از بهترین و گرانبهاترین سرمایه خود یعنی عمر جوانی تان خرچ میکنید.

ما تلاش داریم تا با حرکات مستمر و با درنظرداشت مقتضیات،انستیتوت را از دانش محوری صرف به دانش و تحقیق محوری  سمت و سو  دهیم. ما اکنون در سر آغاز راه قرار داریم و اعضای کادر علمی انستیتوت و رهبری متعهد انستیتوت به همکاری وزارت محترم مخابرات و تکنالوژی معلوماتی و سایر نهاد های تحصیلی معتبر کشور مانند پوهنتون کابل کوشش مینمایند و شما نیز این روند را باطلب وکوشش تقویت نمایید.

نکته آخر  و یکی از مهمترین نکات دیگری که توجه شما را به آن جلب مینمایم ، موضوع حفظ وحدت ملی ودوری از هرگونه تبیعض و تعصب  و پرهییز از هرگونه علایق سیاسی که سبب فاصله ها میان تان گردد میباشد. تنها چنگ زدن به علم و  دانش و تحقیق است که میتواند خوشبختی و رفاه را هم درنهاد تحصیلی و هم در ماورای آن بوجود آورد.

اکنون ، که درآستانه ماه حمل سال   1393 ، دروازه این انستیتوت را به روی شما با استعدادترین فرزندان این کشوربلاکشیده گشوده ایم، ازپروردگارمتعال می خواهیم که به ماتوفیق عطا نماید که باتوجه به عقلانیت ،اعتدال و تفکر به ﺗﺒﻴﻴﻦ ﻭ ﺗﺪﻭﻳﻦ پالیسی های آموزشی و تحقیقی مناسب در جهت نهادینه سازی هرچه بیشترروحیه تتبع و تحقیق درمحصلان و استادان ونیزنیازمحورنمودن تحقیقی ودانش مارا یاری رساند.

پوهنوال محمد شفیع شریفی

رئیس انستیتوت تکنالوژی معلوماتی و مخابراتی

حمل 1393

پیام رئیس انستیتوت بمناسبت حلول ماه مبارک رمضان:


محصلان ارجمند، استادان گرانقدر و منسوبین عزیز!

ماه رمضان فرا رسید ماه که ابعاد و چهره های گوناگون و گسترده دارد و هرکه از یک زاویه به تماشای سیمای این ماه پر شکوه می ایستد و به میزان توانمندی های خویش از آن بهره میگیرد.  ماه رمضان میقات دعا و نیایش است ماه تقوا و پرهیزگاری، ماه خوش رفتاری ، ماه صبر و مقاومت، ماه توبه و بازگشت ، ماه استغفار و طلب آمرزش است. پس بشتابید و از این ماه بهره گیرد.

اینجانب ضمن تبریك به مناسبت حلول این ماه مبارك به شما عزیزان و ارجمندان توفیق عبادت و برخورداری از نعمت های خداوند را برای همه شما از درگاه بی نیاز آن ذا ت کبریا مسئلت مینمایم.
پوهنوال شریفی